Чому головне християнське свято називається Пасха (і який воно має зв'язок з Кемерово)

| Суспільство

Один мій хороший знайомий дуже дивувався з того приводу, що християнство як релігія прямо витікає з юдаїзму (так само як іслам прямо витікає з християнства). Можна сказати, цей факт його шокував, бо він, походу, був не в курсі, що і Старий і Новий завіт – рівноцінні частини християнства.

Чому свято називається Пасха

Дехто кумедний може сказати, що Пасха називається так через кондитерський продукт, який ми споживаємо в цей день – паску. Але Пасхою називається це свято тому, що має паралелі з давньоєврейським святом Песах, день, який євреї найбільше шанують, оскільки відбулася вирішальна для їх народу подія – “избавление от работы вражия”, тобто були скинені окови чотирьохсотлітнього єгипетського рабства і євреї стали вільними людьми.

А відбулося це так: спочатку Бог послав на єгиптян 10 страшних кар, десята з яких була – убиття всіх єгипетських немовлят людського і тваринного походження. Але перед цим було наказано кожній єврейській сім’ї заколоти ягня, зажарити його м’ясо, а кров’ю ягняти помазати одвірки, щоби коли вночі ангел Господній звершував вбивства, то не чіпав єврейських помешкань (Вих. 12:22-29), Тобто “пройшов мимо”, що буквально і означає слово “песах” з івриту. А було це за іудейськими писаннями у 1312 році до н.е.

__“І сталося в половині ночі, і вдарив Господь в єгипетськім краї кожного перворідного, від перворідного фараона, що сидить на своїм престолі, аж до перворідного полоненого, що у в'язничному домі, і кожного перворідного худоби. І встав фараон уночі, він та всі раби його, та ввесь Єгипет. І знявся великий зойк в Єгипті, бо не було дому, щоб не було там померлого!”__

Воскресіння Христове називають Новою Пасхою, бо Христос своїм Воскресінням позбавляє людей від оков гріха і сатани (до цього всі старозавітні люди, праведник чи грішник, без суда попадали в пекло, опісля – по ділам на землі).

Так от, щоб розуміти філософію євреїв, якщо ви дивилися документалку Третього Рейху, опубліковану в каналі вище, вся, так сказати, філософія євреїв – боговибраний, особливий народ з великою місією. Вся філософія єврейська крутиться кружки того, що вони були “звільнені від рабства”, щоб потім володарювати над усіма народами світу. Отак.

Але атеїсти цю історію переповідають як грандіозне чорне минуле Церкви, про яке вона не охотно хоче говорити, тобто драматизують ці рядки з Біблії, мотивуючи тим, що християнство позиціонує себе як всеосяжно люблячу і мирну релігію. У войовничих атеїстів це придає суб’єктивізму у всіх висловлюваннях. Але чому виникає такий парадокс християнства, пропагуючого любов, і масові вбивства єгипетських немовлят? Ось про це в наступних публікаціях, бо дуже цікава тема не заслуговує бути розміщена в одній статті.

P.S.

Тепер Проводимо паралелі з тим, що сталося нещодавно в Кемерово – спалювання людських немовлят. Тепер розумієш, що версія про жертвоприношення має під собою не піщану основу? Відмінність лише в тому, що тепер євреї нищили не первістків своїх рабовласників, а первістків своїх рабів.

Невеличка нарізка здравих думок з трьох відео: невідомий автор, пранкер Женя Вольнов, який пустив плітки, що в Кемерово загинуло 300 чоловік, і покійний Андрій Кузьменко. Про події в Кемерово читай записи в Телеграм-каналі: t.me/infeach/32

Пранкер Женя Вольнов в невеличкому інтерв’ю з ним, чи не було перебільшенням так хайпанути на трагедії в Кемерово висловлюється в відео так, ніби Україна в порівнянні з Росією чимось ліпша.

Але ні, можна зі стопроцентною впевненістю сказати, що якби подібне сталося в Україні, реакція постраждалих була б аналогічною. Звісно, було якесь зібрання на мітингу, не ясно чи той мітинг проплачений, чи самі люди зібралися. Були позови в суд на МЧС. Але чим все закінчиться в країні торжествуючої олігархії? Все спустять на тормозах.

Якщо у нас станеться аналогічне, то за логікою Вольнова росіяни матимуть таке ж моральне право грязно хайпанути на нашій трагедії. Буцім ми не кричимо на противагу російським “бандеровцы”, - “москаляку на гіляку” і не вбиваємо їх хлопців на сході. Там такі ж військові, з яких здерли нашивки росгвардії і кинули вмирати за глобальні інтереси. Так що треба охолодити свій націоналістичний пил і прийняти той факт, що навіть у США ніхто не застрахований від подібних “концертів”, як, наприклад, 11 вересня 2001, коли підірвали вежі-близнюки. У всьому світі так, ми не особливі.

Made by