Звернення до молоді

| Суспільство

"Уявіть себе рибкою, що живе в акваріумі з опуклими стінками. Що ви знали б про наш світ, якби все життя дивилися на нього в спотворенні від скла і не мали можливості вибратися? Неможливо пізнати справжню природу реальності: ми вважаємо, що чітко уявляємо собі навколишній світ, але, метафорично кажучи, ми приречені все життя провести в акваріумі, так як можливості нашого тіла не дають нам вибратися з нього ".

Звернення до молоді

Вражені метафорою Стівена Хокінга уряд італійського міста Монц заборонив тримати рибок в круглих акваріумах, щоб спотворення світла не заважало рибкам сприймати світ таким, яким він є. Розумно, нічого не скажеш.

14 березня 2018 помер фізик Стівен Хокінг. Була у нього одна передсмертна настанова:

Я не впевнений, що людська раса проживе ще хоча б тисячу років, якщо не знайде можливості вирватися в космос. Існує безліч сценаріїв того, як може загинути все живе на маленькій планеті. Але я оптиміст. Ми точно досягнемо зірок.

У такому твердженні простежується логічний висновок: від проблем треба бігти. Але хіба порятунок у втечі? Розвів срач будинку - тікаєш в інше місто. Розвели срач в країні - тікаємо з країни. Розвели срач на планеті - тікаємо на іншу планету... щоб розвести срач в космосі і однозначно випиляти сліди свого існування з всесвіту. Коли є істотні проблеми, тим більше в планетарних масштабах, їх потрібно вирішувати і викорчовувати на стадії зародка.

Виробничий інженер і теж крутий амбітний вчений Жак Фреско в одному з інтерв'ю небезпідставно бомбить з приводу Хокінга

Але давай по порядку. З ранніх часів, коли зародилася фізика (або будь-яка інша область), що повноцінна вивчається як наука один за одним жили видатні вчені. У фізиці першим таким був Олександр Степанович Попов, який жив в 1859-1906 роках. У його ж час електрикою балувався Томас Едісон, винахідник фонографа, прабатько звукозапису і звуковідтворення.

Томас Едісон завідував величезним підприємством по винаходу різних штукенцій, в якому працював Нікола Тесла, котрий прожив до 1943 року. Завдяки йому є можливість бездротової зарядки телефону.

Померлий в 1955 році, жалюгідних 60 років тому, Альберт Ейнштейн приніс в світ теорію відносності. Після нього естафету видатних вчених продовжував Стівен Хокінг. Зараз естафету прийняв той самий невтомний трудяга Ілон Маск.

Всі ці перераховані персони належать до певної сходинки соціальної піраміди - до тих, хто пише історію. (Це вже потім політики її переписують).

Ти пам'ятаєш сказані Жаком слова і дотримуєшся його позиції щодо освоєння космосу і рішення, в першу чергу, земних проблем. І хоч більше старань Ілона направлені на колонізацію Марсу, його працьовитість і неосяжні амбіції заслуговують на повагу з іншої причини:

 Коли діти будуть дивитися на великих вчених так само, як і на відомих акторів і музикантів, людство здійснить великий прорив
Брайан Грін, фізик-теоретик

Будучи успішним, багатим і стильним цей дядько просуває ідеї науки в маси, оскільки є кумиром багатьох людей, особливо молоді. Своєю персоною він показує, що наука - це кльово, цікаво, практично, затребувано, і не обов'язково бути клоуном з неохайною зачіскою, щоб нею займатися. Саме дефіцит таких кадрів, як Маск, вбиває інтерес підростаючого покоління до пізнання нового.

Вони дивляться на сучасних професорів і лише бачать в них нудних зачуханих ботаніків клоунського зовнішнього вигляду з низькою заробітною платою, які закрито потіють над своїми ідеями. Який може бути інтерес?

У мене є серйозні підстави вважати, що Маленький принц прилетів з планети, яка називається "астероїд Б-612". Цей астероїд був помічений в телескоп лише один раз, в 1909 році, турецьким астрономом.

Астроном доповів тоді про своє відкриття на міжнародному астрономічному з'їзді. Але ніхто йому не повірив, а все тому, що він був одягнений по-турецьки. Отакі ті дорослі!

На щастя для астероїда Б-612, правитель Туреччини звелів своєму народові під страхом смертної кари носити європейське вбрання. У 1920 році той астроном знову доповів про своє відкриття. На цей раз він був одягнений за останньою модою - і всі з ним погодилися.

З книги Антуана де Сент-Екзюпері "Маленький принц"

Молоді не вистачає таких братанів, як Ілон Маск, який вільно в своєму інстаграмі бавиться з вогнеметом. Ти дивишся на нього гарного, молодого, якого хочуть жінки, і асоціюєш весь його успіх з наукою.

@elonmusk Instagram, бавиться с вогнеметом

Взяти Олексія Навального. Завдяки його каналу в YouTube тепер навіть семикласник цікавиться оточуючим його політичним життям. Коли дитина з малих років починає брати участь у політичному житті, є великий шанс, що з нього виросте свідомий громадянин.

Навальний розповідає весело і доступно, ним цікавиться і його підтримує молодь. А саме молодь все будує, поки старе покоління потихеньку відходить.

Зараз у деяких когутів модно говорити, що ти поза політикою і нею не цікавишся. Це лукавство, тому що навіть у приматів є розуміння режиму, а політика - це режим. І ти можеш стверджувати, що ти поза політикою, але політика точно в тобі. Бо щодня вона обтісує твій образ життя.

Ілон Маск своїм прикладом показує, що багато грошей - це не їзда на тонованих золотом спорткарах. Це праця, для цього треба мати мізки, талант і амбіції, і плюс до цього великі гроші - це велика відповідальність.

Ілон ламає картину примітивного мільярдера, як чувака, який попав у сприятливі політичні обставини і виплекав свій капітал за рахунок спекуляцій природними запасами. Маск показує, що сенс життя в тому, щоб створювати. І якби ми наслідували таких людей, а не Олю Полякову, ми б жили в зразковому світі, описаний Жаком, який зараз здається зараз утопічним.

Маючи у володіннях такі багаті природні запаси ми дозволяємо собі так безсовісно їх витрачати. Нами рухає інстинкт скоріше схопити і втекти. Завтрашні проблеми - проблеми тих, хто буде сидіти на посаді завтра. Розвинути країну з таким багатим природним потенціалом досить одним законопроектом. Це досить просто, але цього ніхто не хоче щось робити.

Так що, підсумовуючи, круто, що у молоді є авторитет у вигляді Маска. Але старання молодого покоління і самого Маска повинні бути повністю спрямовані на наведенні порядку на нашій планеті. Інакше колонізуючи Марс ми тільки загостриму проблему свого виживання.

Made by