Все, що потрібно знати про ідеологію

| Політика

Будь-яка загальномасова ідея прагне вселити ілюзію, що ти і є її втіленням. Неважливо, що людина смертна. Ідея - "безсмертна". У кастрованих формах прояви лейтмотиву ти розлучаєшся з часом і грошима - машину кадилом освятити. У хронічній формі завдаєш страждання - змусити дочку піти на фігурне катання проти її волі, щоб стала олімпійською чемпіонкою. М'ясо ж починається, коли ідеї виростають до національних.

Все, що потрібно знати про ідеологію

Крім невеликих локальних конфліктів, XXI століття в цьому плані тихоня: пожежі не розширюються далі холіварів у мережі і глухих односторонніх суперечок з телевізором. XX століття виявилося куди веселіше.

Ідеальний приклад, коли рівень шлаків в головах мас перевищує допустиму норму - Гітлер і Ко. Один психопат хворий ідеєю виявився нищівнішим ядерної бомби. Обробка токсинами починається в дитячому садку. Уже дорослих солдатиків протискуєте генерал, що заганяє про борг батьківщині, неусипиму славу і священну ідею. І в час ікс юнак, якому б по полях на мотоциклі гасати, лапати дівок і сьорбати вино, безуспішно намагається приліпити відірване снарядом обличчя.

У адекватної людини при зіткненні з матінкою-реальністю ідеї випаровуються як спирт. Будь-яка ідеологія існує до тих пір, поки кисень підпитує заражену гаслами голову. Перша куля, що просвистить біля вуха, і смерть товариша, що сидів в метрі від тебе, вибиває будь-яку дурість і романтику.

Якщо невелика група людей захоче зробити щось таке, що суперечить природі, здоровому глузду і законам - їх посадять. Або знищать. Якщо про те ж домовляється група з мільйона лемінгів - це обізвуть ідеологією.

Не так страшно, коли людина гине за ідею. Приходить час, флер наснаги спадає, і назовні виповзають наймерзенніші тварини прояви. Нацисти євреїв стріляли не через ідеї. Їм це подобалося, що довів Стенфордський експеримент.

Стенфордський експеримент - психологічний експеримент, проведений в 1971 році Філіпом Зімбардо для виявлення реакції людини на обмеження свободи, в ході якого групу людей поділили на ув'язнених і охоронців. В процесі експерименту охоронці все більше перетворювалися в садистів і експеримент довелося перервати достроково. В результаті проведення експерименту була продемонстрована покірність людини, коли присутня ідеологія, що виправдовує її вчинки

У тебе зриває запобіжник, і всі протиприродні дії ти виправдуєш нюрнберзькою фразою "я просто виконував свою роботу". Навіть якби ти захотів відлучитися від спільної справи втілення ідеї в життя і приєднатися до операції Валькірія, треба було б дуже постаратися, тому що це те ж, що бджолі вийти з під впливу пчеломатки.

Якщо в твою сторону вимовляються ці словосполучення "вічна слава, священний обов'язок, обраний народ, історична місія", будь впевнений, тебе тримають за осла. Для того, хто вимовляє ці слова в твою сторону, ти не більше ніж двонога худоба.

Ідея

Я не кажу про те, що не потрібно битися, коли Гітлер прийде додому і наступить на хвіст коту. Закрити на це очі - означає розписатися у тому, що ти - овоч, і остаточно випалити без того небагатий сенс життя.

Мова не про геройської смерті. Є група кретинів, які бажають відібрати твою власність, тому що єврей зі смішними вусами дозволив їм жарити всіх без дозволу. Зрозуміло, ти як справжній швейцарець дістаєш з-під ліжка гвинтівку і додаєш всіх зусиль, щоби намастити козлів смальцем.

Тепер перспектива втратити кишки від снаряду набуває іншого забарвлення, бо не пручаючись взагалі кишки випустять ножем на підлозі у прихожій, а дружину і дітей, як годиться, сторгують задешево в рабство.

Але в наш час ти пускаєш кишки все-таки в інтересах творців ідеї. Простіше кажучи, оберігаєш над собою звіряче заступництво одного господаря від іншого. Колись в Середньовіччі з населенням земної кулі в мільйон сто чоловік була чудова можливість послати всіх і перечекати негоду, поки придурки один одного перегризуть.

Зараз проблематично: терорист може підірвати зупинку поруч з твоїм під'їздом, а військкомат напише в ВК. Тих же тибетських ченців китайська армія вистрілювала навіть в горах. Війна знайде всіх, хто їй потрібен. Політичні олігофрени докладуть всіх зусиль, щоб життя було якомога "яскравіше". Просто треба бути готовим завтра евакуювати жінок і дітей.

На тлі ідеї можуть звучать хіти, під неї можуть шити форму і прапори, влаштовувати марші, писати музику, знімати кіно, писати поеми і шкільні програми. Але якщо ідея велить піти до сусіда, пограбувати його і вбити - дух кам'яного віку на порозі. До сих пір життя тримається більш-менш мирно, тому що є способи ефективніше, ніж просто шматувати маси на шматки.

Made by