Американські корпорації вдаються до крайніх заходів, аби збільшити продажі товарів і, відповідно, свою виручку. Так тютюнові корпорації, щоб викликати у ”клієнта” ще більше звикання до сигарет, додають в їх склад, окрім козлячої сечі і шведського столу смол, ментол. Ментол – хімічна речовина подібна до м’яти, додається як освіжувач подиху і ароматизатор.
Приклад з тютюнових корпорацій беруть виробники косметики. Ментол додають в бальзами для губ і помади, мотивуючи це кайфовим ароматом. Але окрім свого аромату, ментол має властивість викликати психологічну залежність, непереборне бажання мазюкати губи по десять-двадцять разів на день. Для хворих, які “відчувають абстинентний синдром помірної та середньої тяжкості, коли змушені припинити використання бальзаму” навіть створено спеціальний сайт психологічної підтримки - lipbalmanonymous.com
Окрім цього, виробники бальзамів додають до складу продукту ароматизатори, ланолін, консерванти, барвники та феніл. Ці речовини можуть викликати чутливість і роздратування. Карболова кислота - феніл - має властивість сушити губи і перешкоджати природній здатності клітин шкіри виробляти природний зволожувач. При багаторазовому використанні потрібно більше часу для відновлення.
Так американський виробник бальзаму для губ Carmex ще з 1990 року додає до складу помади феніл саліцилову кислоту. Перше призначення кислоти - розм'якшення відмерлих тканин, таких як мозолів і бородавок. Феніл робить анестезію, а саліцилова кислота в цей час заживо роз'їдає твої губи.
В 1993 Carmex розкрив склад продукту: 0,4% фенілу і менше відсотка саліцилової кислоти. (Це скільки, 0,99% чи 0,5%, чи 0,1%?). Були якісь судові заворушки, але Carmex продовжує вказувати цей інгредієнт як підсолоджувач.