На початку XX століття жінкам заборонялося курити на публіці або зовсім, або для цього відводилися спеціально відведені місця. Президент тютюнової корпорації British American Tobacco Джордж Хілл був цим незадоволений. Через некурящих жінок корпорація недораховувалася багато грошей. Хілл попросив Едварда Бернейса, професіонала пропаганди і племінника Зигмунда Фрейда, змусити жінок курити.
Едвард Бернейс як племінник психотерапевта Зигмунда Фрейда вивчав його роботи по психоаналізу, в яких було сказано про вроджену схильність людини до ірраціональних рішень і лібідо. Сигарети асоціювалися з пенісом і були символом чоловічої сексуальної сили. Бернейс зрозумів, що якщо знайти спосіб асоціювати сигарету з викликом чоловічій силі, тобто як виклик залежності слабкої статі від сильної половини людства, жінки почнуть палити. У них буде власний ручний автономний пеніс.
Щоберезня у Нью-Йорку проводиться Великодній парад. У параді беруть участь тисячі людей, в тому числі репортери. Едвард Бернейс підкупив жінок із вищого суспільного класу взяти з собою сигарети і елегантно їх запалити на публіці. Паралельно Бернейс повідомив пресі, що на Великодньому параді жінки продемонструють “факел свободи”. Кампанія видалася успішною, і вже на наступний день іноземні газети кричали заголовками “факел свободи”, а Брітіш Американ Табако збільшила свою виручку в рази.
Але чому цей соціальний вірус так жваво зайняв своє хлібне місце в головах людей? Відповідь на це питання треба шукати на Статуї Свободи. Америка = Свобода = Статуя = Факел = Символ свободи. Жінка з сигаретою як з факелом = незалежна жінка. Репортерами влучно був поставлений заголовок в газетах "факел свободи". Едвард Бернейс взяв уже наявний образ Статуї Свободи як символу боротьби за свободу і переніс його на жінок.
Удар було зроблено на вродженні тваринні інстинкти людини. Людина схильна до деградації, якщо не самотужки не буде тримати себе в тонусі. Тому змусити людей вести себе наперекір здоровому глузду не важко. Достатньо пробудити в них приховані тваринні бажання. Одним словом, так сто років по тому жінка з сигаретою в зубах трансформувалася з образу елегантної дами в протухлу тютюновим димом блядь.
Щодо Бернейса, ні він, ні більша частина суспільства в ті часи ще не знала про згубний вплив тютюну на людський організм. Але пізніше Бернейс каявся, що співпрацював з тютюновою корпорацією.