Якщо корупцію неможливо перемогти, треба змінити до неї відношення

| Політика

Є у реформ одна дивна особливість: вони постійно починаються і ніколи не закінчуються. Так ось відповідь на логічне запитання, де ж закінчуються реформи - вони закінчуються там, де починаються нові.

Якщо корупцію неможливо перемогти, треба змінити до неї відношення

Все нові й нові реформи придумують володарі, вони привносять свої деталі і впевнено ведуть країну в різні боки, як у байці Крилова, в тому числі і реформи в освіті. Особливо успіхи видно за підручниками історії: фахівці шукають там помилки і старанно виправляють їх на нові. Це і наштовхнуло мене на дуже цікаву думку, ідею, як зміцнити авторитет нинішньої влади, або хоча б трохи підняти його з підлоги за допомогою реформи в освіті.

Шановна владо, замість того, щоб постійно пояснювати людям, чому ви не можете впоратися з корупцією і кумівством, чому не виходить будувати нормальні дороги, потрібно виховати нових людей, які будуть сприймати наявні проблеми як само собою зрозуміле, як щось нормальне, як невід'ємну частину свого життя.

Всього-то-на-всього потрібно трошки виправити шкільні підручники: щоб не пояснювати, чому у нас жахливі дороги, досить в підручнику географії написати, що східно-європейська рівнина, на якій розташована Україна, насправді називається східно-європейська нерівність. І всі питання адресуються до будови земної кори.

Адже дітей можна переконати в чому завгодно. Можна навіть написати, що Земля знову стала плоска, як і раніше вона стоїть на трьох китах. Це пояснить, чому коли Земля плоска, допомога з Америки з іншого боку так довго до нас йде, чому Америка не дає нам багато, а те, що дає, доходить не все. Тому що частину забирають собі кити, тому що якщо дати занадто багато, у нас буде важко, Земля може перевернутися. Все відразу стає зрозумілим. Правильна шкільна програма виховає правильне ставлення до будь-яких проблем.

Вічна історія - нещасливі сім'ї. Дуже просто, потрібно поміняти уроки трудового навчання для дівчаток: нехай вони як і раніше готують, смажать, печуть, але урок нехай веде трудовик. Нехай дівчатка з ранніх літ звикають, що п'яний агресивний мужик на кухні - це нормально, у всіх так.

Ще одна проблема - це наша улюблена корупція. Політики навіть люблять називати її хворобою. Тут я не зовсім згоден, тому що ті, хто, власне, хворий, відчувають себе краще, ніж здорові.

Боротьба з корупцією – це як риболовля на каналі Discovery: спіймали, показали, відпустили
Оригінал на atrkitka.com

Скільки ми з корупцією боремося, викорінюємо її, вона все міцніше і міцніше. Мене тішить сам факт, що наше керівництво вмовило Європу виділити нам на боротьбу з корупцією гроші. Гроші. На боротьбу з корупцією. Це якби чоловік сказав дружині: "Люба, я кидаю пити, але для цього мені потрібна пляшка горілки". І вона вірить: "Так, звичайно, тримай. Але подивися, якщо вип'єш, більше не дам!" А йому зараз більше і не треба.

Як можна перемогти корупцію, якщо вона навколо нас, якщо ми в ній живемо? Як можна боротися з середовищем свого перебування? Чи може хто-небудь зізнатися, що він ніколи в житті, ні в якому разі нікому нічого не заносив? Всі комусь щось заносять. Людина, яка не бере участь в корупції, ні вивчитися добре, ні вилікуватися не зможе, ні навіть похоронитися нормально. Одружитися неможливо, щоб не заносити, тому що наречену, з якоїсь причини, теж потрібно викуповувати. Хоча хто там кому послугу робить я б ще посперечався.

Опісля подивимося правді в очі: у нас вся країна - це злочинці. І для того щоб почати боротьбу з корупцією, для початку, по-чесному, потрібно всім сісти за грати. Ідея хороша, але я впевнений, що навіть якщо ми зараз домовимося поголовно сісти, не всі сядуть, бо знайдуться такі, хто “порішає”.

Корупція непереможна. І якщо її неможливо перемогти, треба змінити до неї відношення. Вчителі навчають дітей, що красти - це погано. При цьому діти, дивлячись, як живуть вчителі, не бачать доказів того, що не красти - добре.

Фільми про корупціонерів показують не заради викриття, а для обміну досвідом
Оригінал на atrkitka.com

У даній ситуації було б логічно не лаяти корупцію, а привчати до неї. Можна ввести в школі предмет "основи корупції", пояснювати дітям, кому потрібно давати, скільки, в яких випадках, щоб вони були готові до дорослого життя. А не як я, два роки тому відніс сто долярів в пологовий будинок, все пройшло нормально, а мені знову дівчинка народилася. Може, не тому дав, може, треба було більше, ніхто ж не пояснює, як треба.

Основи корупції - це буде найважливіший предмет у школі, тому що саме він допоможе дітям визначитися з майбутньою професією: "Лисенко, куди тобі в юридичний, у тебе по корупції ледве-ледве трійка. Іди вже в інженери, не випендрюйся!"

На уроках корупції будуть детально пояснювати дітям, чому одним все, іншим нічого, чому судді і прокурори такі особливі. Все дуже просто: "Діти, треба читати параграф №2, де сказано, що всі наші судді і прокурори люди незвичайні. Це нащадки дворян. Тому живуть вони в замках, полюють в заповідних лісах, і їдять із золотого посуду”.

”У суддів і прокурорів, як у Середньовіччі, посада передається у спадок. Одружують дітей тільки з такими ж, як вони". Природно, що в таких династійних шлюбах потомство виходить не завжди повноцінним. Але нічого страшного, є ж і районні суди, там теж хтось повинен працювати. Весь світ давно перейшов на фотографії, а нашим суддям і прокурорам у день народження до сих пір пишуть портрети, як в чотирнадцятому столітті.

Картина Пшонки, залишена ним після втечі
Картина невідомого художника "Аве Пшонка", XXI століття

Це все правда. Нас з вами, звичайно, це дратує. Але якщо дітям піднести ту ж саму правду в цікавій формі, додати романтики, написати книгу про прокурорів круглого столу, діти зовсім по-іншому будуть ставитися і до ваших замків, і до ваших портретів в золотих рамах.

Раджу все-таки взяти таку ідею на замітку. Раз ви самі не хочете змінюватися, то виховайте покоління, яке буде любити вас такими, якими ви є, які будуть поважати, захоплюватися і, найголовніше, не ставити зайвих запитань. Займіться молодими. Просто нас дорослих вже не перевчити. Але молоде покоління можна виростити належним чином.

Made by